Jak neinzeruju s Googlem.

Před časem jsem na svůj blog (s mizernou návštěvností) umístil reklamy Google AdSense a říkal jsem si, že když mi to zaplatí třeba každý druhý rok doménu, bude to vlastně fajn.

Těsně před tím, než mi měla přijít první platba, mi Google napsal, že mi účet zrušili bez náhrady (včetně naspořených peněz), protože vykazoval náhlé zvýšení provozu (bylo to tím, že jsem na jeden článek odkázal na twitteru, následně došlo k lavinovitému rozšíření a sdílení článku po socsítích a skutečně došlo k nárůstu provozu). Prý se můžu odvolat. Odvolal jsem se, zaslat logy a nedostal nikdy žádnou odpověď.

Za čas jsem na to zapomněl.

Dnes mi přešel dopis od Google, že jako nový podnikatel (wow! ŽL mám opravdu nově, teprve 10 měsíců :-)) mi nabízejí do konce října bonus 1000,- Kč, pokud u nich utratím za reklamní kampaň AdWords alespoň 250,- Kč. OK, řekl jsem si, alespoň vyzkouším, jak a jestli tenhle způsob propagace bude mít pro mě do budoucna vůbec nějaký smysl. 250,- Kč není moc a když k tomu dostanu 1000,- Kč navíc, proč to nevyužít, že?

Nastavil jsem si tedy první reklamní kampaň. Proklikal se houští možností a nabídek, z nichž většině jsem nerozumněl a „správnou“ volbu spíše tušil a odhadoval. Možností bylo i propojení kampaně s účtem na G+, aby byl jako lepší dopad. Poslední položkou dvacetiminutového nastavování je zadání slevového kódu. Zadal jsem a dozvěděl se, že nemůže být přijat, protože můj účet existuje moc dlouho. A nenaděláš nic.

WTF? Jak „moc dlouho“? Jasně že jo – vždyť služby GooglePlus využíván od prvního dne, kdy to šlo, protože se na začátku jevili tak báječně, oproti nechutnému Facebooku! Mám si jako fyzická osoba zakládat ZVLÁŠTNÍ účet na G+ jenom pro podníkání? Nakakat!

Milý Google. Dokud jsi byl jenom skvělým vyhledávačem, měl jsem tě rád. GMail byl taky fantastickej. Ale poslední cca rok mě pěkně sejříš a čím dál se od tebe budu držet, tím líp udělám pro své psychické zdraví, řekl bych. Škoda jen, že se před tebou utéct v podstatě nedá…