O divných praktikách Avastu.

Mám rád Avast. Je to můj oblíbený antivir, protože jsem si vždycky myslel, že dělá to, co má, nezdržuje a neobtěžuje. Nikdy jsem s ním neměl problém, takže jsem se z free uživatele stal placeným. Sice nepoužívám verzi Premium, ale „obyčejnou“ placenou verzi, tedy pouze antivirus, bez všech těch zlepšovátek, jako je „vyčištění“ systému, „problémy“ se zabezpečením sítě a tak dále.

O to víc mě štve, že ačkoliv jsem placeným uživatele, stejně mě zásobuje každý den jedním či dvěma vyskakovacími okny na téma „vaši polohu lze snadno odhalit“ (včetně výřezu mapy s mojí pozicí), nebo „chraňte svá hesla před zneužitím“ při otevření stránky s přihlášením k internetovému bankovnictví…

Hele, avaste, já vím, že to myslíš dobře a že máš na srdci jen moje blaho, ale kde bereš tu jistotu, že jako antivir máš právo sledovat moji polohu a ještě mi drze oznamovat, že ji znáš a proč si myslíš, že jako jediný máš toto právo?

Proč si platím placenou verzi, abych se díval na vyskakovací okna? Pokud vím, existuje tu určité pravidlo, nepsaný zákon, že když už z neplaceného uživatele získá firma nějaké prachy (nejlépe za pravidelné předplatné), nechá ho být a neobtěžuje ho reklamou a jinými zbytečnosti.

Jasně… vím, že se to nejspíš dá někde vypnout, ale víš ty co? Já nechci trávit čas prolézáním nastavení antiviru a hledáním toho správného kouzelného zaškrtávacího políčka. Od antiviru očekávat především to, že o něm a o nějakých virech vůbec nebudu vědět. Prostě se uveleb někde v systému, seď v koutě jako myška, dělej svou práci a ani nedutej. A já ti pak za to rád budu platit.