Pití a pití.

Poslední dobou se dává rovnítko, mezi ostudným vystoupením „virózou“ oslabeného Zemana při odemykání korunovačních klenotů a vyjádření Miroslava Kalouska pro Český rozhlas a později TV Nova. Myslím, že srovnávat obě situace je nefér, protože:

1) Zeman se ožral, přestože věděl dlouho dopředu, že se bude účastnit ceremoniálního obřadu a to v brzkém odpoledni, zatímco Kalouska načapali opilého o půl sedmé večer, kdy na veřejnosti nijak nevystupoval.

2) zatímco Zeman nechal zbaběle mluvčí lhát o viróze (a dodnes nic nepřiznal a nepřizná), Kalousek přiznal, že pil (byť si myslím, že těch panáků muselo být více než dva, ale budiž)

A to jsou podle mě dva zásadní rozdíly, které je třeba vzít v potaz. Chápu, že politik prostě nesmí na veřejnost pod vlivem a to ani pouze formou telefonátu. Kalouskova chyba byla, že telefon vůbec zvednul. Ale srovnávat to, že se někdo opije jako čuník při nejceremoniálnější ze všech akcí a že někoho načapají pod vlivem telefonátem večer (kdy navíc dotyčného vyplavila velká voda) není rozhodně srovnatelné.